TRY
  • TRY
  • USD
  • GBP
Tüm makaleleri görün

Evinizdeki küçük bahçeler

Mis gibi kokan taze otlarla yemek pişirmek gibisi var mıdır?? Siz de aynı fikirdeyseniz kendi ot bahçenizi hazırlamanız için size mini bir rehber hazırladık (bizden uygun saksılarla çekilecek foto ile birlikte) mavi saksılar

 

Öncelikle;

  1. Doğru ot türünü seçin. Fesleğen gibi bazı bitkiler, iç mekanlarda yetiştirmek için gerçekten zor olabilir, çünkü her gün 6-8 saat tam güneşe ihtiyaç duyarlar, bunun da bir pencerede elde edilmesi imkansızdır. İç mekanlarda yetiştirmek için en  uygun  ve sevdiğimiz otlar maydanoz, limon otu, nane, frenk soğanı ve bazı kekik çeşitleridir.
  2. Otlar genellikle tam güneşe ihtiyaç duyar, bu nedenle ot bahçenizin yerleşimini iyi seçmeniz gerekir. Güneye bakan bir pencere idealdir. Olabildiğince parlak ışık, doğal ortamlarından uzakta,  bitki yetiştirme başarısının anahtarıdır.
  3. Çok su vermeyin, İç mekan bitkilerinin çoğunu sulamadan önce toprağın üst kısmı kuruyana kadar bekleyin.
  4. Otlar için  iyi drenaj gerekir. İyi drenaj toprağı ve saksısı ( houe2home mavi saksılar) sağladığınızdan emin olun ve ekstra drenaj için altta çakıl kullanmayı düşünün. Saksı karışımına biraz kum veya kum eklemek de harikadır.
  5. İyi bir gelişim için zayıf bir sıvı gübre ile sıvı  ( houe2 home sıvı gübre ) haftada bir gübreleyin ve bitkilerinizi kesmeyi ve onları kullanmayı unutmayın! Onları geri kesmek yeni büyümeyi teşvik eder.

Mini ot bahçenizin keyfini çıkarmanız dileğiyle,

House2home

Yorum yaz

Güvenlik Kodu
    Henüz yorum yok